Kur`an Buluşmaları

350. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerini inkar eden ve O'nun elçisini yalanlayanlara karşı Resulullah'a ve O'nun şahsında mü'minlere moral veren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

349. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, dünya hayatının oyundan ve eğlenceden ibaret olduğunu, ahiret yurdunun ise takva sahipleri için daha hayırlı olduğunu bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

348. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerine büyüklük taslayarak inkar ve isyan yolunu seçenlerin ahiretteki hallerini bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

347. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Ramazan-ı Şerif'in ilk günü olması sebebiyle buluşmamızda Kuran-ı Kerim ile münasebetlerimize ayırdık.

5 Temmuz 2022 Salı

346. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, her türlü delili, ayeti, mucizeyi gördüğü halde inanmayanların durumunu bildiren âyetlerini birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

345. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'a ortak koşanların içine düştüğü pişmanlığı ve çaresizliği bildiren âyetlerini birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

344. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Efendimiz(s.a.v)'in Kur'an-ı Kerim'i tebliğe çıktığı vakit inkarcıların şiddetli düşmanlığıyla karşılaştığını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

343. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Yüce Allah'ın gizli-açık, görünen-görünmeyen, maddi-manevi, olmuş-olacak her şeyi bütün incelikleriyle bildiğini ve Allah'ın her şeye şahit olduğunu bildiren ayetlerini birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

342. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın kullarının üzerindeki mutlak kudret sahibi olduğunu bildiren ayetlerini birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

341. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, insanları Allah’ın azabından sakındıran âyetleri, Allah’ın rahmetini müjdeleyen âyetlerle birlikte okuduk.

21 Şubat 2022 Pazartesi