Haliç Buluşmaları

Geçmişin İzinden Geleceğe Balkanlar

UTESAV’ın 39. Haliç Buluşması kapsamında düzenlenen program dizisinde bu haftanın konuğu Geçmişin İzinden Geleceğe Balkanlar konusuyla Araştırmacı Yazar Dr. Süleyman Gündüz oldu.

22 Şubat 2021 Pazartesi

İşgalin Yedinci Yılında Kırım

UTESAV 14 Şubat 2021 Pazar günü 38. Haliç Buluşması kapsamında “İşgalin Yedinci Yılında Kırım” konusuyla Kırım Tatar Millî Meclisi Türkiye Temsilcisi-Emel Kırım Vakfı Başkanı Zafer Karatay’ı ağırladı.

15 Şubat 2021 Pazartesi

37. Haliç Buluşması - Almanya’da Türk İzleri

7 Şubat 2021 Pazar günü Almanya’da Türk İzleri konusuyla düzenlenen online programımıza konuşmacı olarak Almanya İKG Enstitüsü Başkanı Dr. Latif Çelik katıldı.

9 Şubat 2021 Salı

Yeniden Şekillenen Dünyada Türkler

UTESAV’ın Haliç Buluşmaları kapsamında 31 Ocak 2021 Pazar günü online platform üzerinden Yeniden Şekillenen Dünyada Türkler konulu program gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak Doç. Dr. Abdülhamit Avşar katıldı.

2 Şubat 2021 Salı

35. Haliç Buluşması/ Tarihi Süreçte Türkiye ve Libya İlişkileri

UTESAV’ın Haliç Buluşmaları kapsamında gerçekleştirdiği programların 35.si “Tarihi Süreçte Türkiye ve Libya İlişkileri” konusu ve yeni Senegal Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet Kavas’ın katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezi’nde gerçekleştirildi.

31 Ocak 2020 Cuma

İyi insan olmak sorumluluğumuzdur, var oluşumuzun kirasıdır.

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı tarafından MÜSİAD Genel Merkezi’nde Haliç Buluşmaları programlarının 34’sü gerçekleştirildi.

26 Aralık 2019 Perşembe

Haliç Buluşmaları-33/ Taşlar ve Kuşlar

UTESAV Haliç Buluşmaları programları kapsamında “Taşlar ve Kuşlar” konusuyla Şair - Akademisyen Prof. Dr. Nurullah Genç’i ağırladı.

2 Aralık 2019 Pazartesi

32. Haliç Buluşmaları/ Barış Pınarı Harekatı

Dünyadaki bütün ülkeler Amerika’yı kendi sınırından atamamışken Türkiye sınırlarının dışından atmayı başarmıştır.

24 Ekim 2019 Perşembe

31. Haliç Buluşmaları/ Zirvelerden Gönüllere

Doç. Dr. Murat Yalçıntaş, 2018 yılında Everest ana kampına, bu yıl da Afrika'nın en yüksek zirvesi olan Kilimanjaro dağına tırmanışında edindiği izlenimleri 31. Haliç Buluşmaları - Zirveden Gönüllere programıyla paylaştı.

4 Ekim 2019 Cuma

31. Haliç Buluşmaları/ Zirvelerden Gönüllere

İnsana kendi iç dünyasını tanıma fırsatı sunan, iki ayrı coğrafya ve iki ayrı kültüre yapılan yolculuğumuzda edindiğimiz tecrübeleri paylaşacağımız programımıza davetlisiniz.

25 Eylül 2019 Çarşamba