Haberler

"Kendi Medeniyetimizin Değerleriyle Yükselmeliyiz"

UTESAV Başkanı Mehmet Develioğlu, MÜSİAD Çerçeve Dergisi İle Vakfın Değerlerini Oluşturan Teknoloji, Ekonomi Ve Sosyoloji Kavramları Hakkında Bir Söyleşi Gerçekleştirdi...

20 Eylül 2018 Perşembe

Suriye Sığınmacılar Hakkında Yanlış Bilinenler

Devletten maaş almıyorlar, Halkımızın beğenmediği işleri yapıyorlar, Türkiye’de yaşayan Suriyelilere ilişkin her gün sosyal medyada yeni bir iddia gündeme getiriliyor. Çalışmadan devletten maaş aldıkları ve işsizlik oranını artırdıkları doğru mu ?

10 Eylül 2018 Pazartesi

Müsiad'dan Ümmet Alimler Birliği ile Ekonomiye Destek Toplantısı

MÜSİAD Genel Başkanı Yardımcısı İsrafil Kuralay, Türkiye'nin ekonomik yapısının artık geçmişteki gibi kırılgan ya da bir işaretle yıkılacak bir yapıda olmadığını, "Bankacılık sistemimizle, sağlam temellerde seyreden serbest piyasa ekonomimzle ..

17 Ağustos 2018 Cuma

Oyununuzu gördük ve teslim olmayacağız!

Haince yapılan ekonomik saldırı karşısında, kararlılıkla cumhurbaşkanımızın ve devletimizin yanındayız.

14 Ağustos 2018 Salı

Suriyeli Sığınmacıların ekonomiye katkısı

UTESAV ile İstanbul Medipol Üniversitesi iş birliğiyle hazırlanan "Suriyeli Sığınmacılar ve Türkiye Ekonomisi-Evrensel Tecrübe Işığında Bir Etkiyi Konuşmak" başlıklı raporun sonuçları, MÜSİAD Genel Merkezi'nde ele alındı.

21 Mayıs 2018 Pazartesi

Miraç Kandiliniz Mübarek Olsun

"Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu bir gece Mescidi Haram'dan, çevresini bereketlendirdiğimiz Mescid-i Aksa'ya götüren Allah'ın şanı ne yücedir. Hiç şüphesiz O, layıkıyla işitendir, hakkıyla bilendir." (İsrâ, 17/1)

13 Nisan 2018 Cuma

Gönüllü Kuruluşlar Sosyal Medyada Etkili Olmalıdırlar

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) olarak Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı genişletilmiş üye istişare toplantısına katıldık. Etkinlik 4 Nisan 2018 tarihinde Ensar Vakfı'nın konferans salonunda yapıldı.

9 Nisan 2018 Pazartesi

BANGLADEŞ BAŞKONSOLOSU UTESAV’I ZİYARET ETTİ

Bangladeş Başkonsolosunun UTESAV'ı ziyaretinde #Arakan da yaşanan mezalimden duyulan rahatsızlık öne çıktı.

8 Eylül 2017 Cuma