Haberler

Kur'an, Oruç ve Rahmet ayı Ramazan'a kavuştuk

Bin aydan daha hayırlı olduğuna iman ettiğimiz (Kadir 97/3) esenlik ayı, Müslümanlar açısından sadece geçen on bir ayın muhasebesinin yapıldığı bir zaman dilimi değil, gelecek olan yıla hazırlanmak için de bir nimet niteliğindedir.

9 Mayıs 2019 Perşembe

Mübarek bir arınma gecesi; Berat

Bereketin ve rahmetin tecelli ettiği gecelerden biri olan Berat Gecesi, İslam âleminde toplu olarak ibadet, dua ve yakarış vesilesi kılınması, ümmetin dünyaya verdiği birlik ve beraberlik mesajlarını içermesi bakımından günümüzde önem arz ediyor.

19 Nisan 2019 Cuma

Kullukta yükselişin adı: Miraç

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı Mehmet Develioğlu, Miraç Kandili dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı.

2 Nisan 2019 Salı

Rahmet ve bereketin habercisi

Rahmet ve bereket ayı olarak bilinen ve Recep, Şaban, Ramazan aylarını kapsayan “Üç Aylar” 8 Mart 2019 tarihinde başlıyor.

7 Mart 2019 Perşembe

AR-GE YANGINDA KURTARILACAK İLK MALZEMEDİR.

Son yıllarda şirketlerin büyümesinde öne çıkan AR-GE’nin önemine değinen UTESAV Başkanı Mehmet Develioğlu, Yeni Akit Gazetesi Ekonomi Müdürü Mehmet Canıtatlı’ya ufuk açıcı değerlendirmelerde bulundu.

26 Kasım 2018 Pazartesi

TARİH YAZAN BİLGE; ALİYA

Büyük düşünür ve önemli bir devlet adamı.

19 Ekim 2018 Cuma

"Kendi Medeniyetimizin Değerleriyle Yükselmeliyiz"

UTESAV Başkanı Mehmet Develioğlu, MÜSİAD Çerçeve Dergisi İle Vakfın Değerlerini Oluşturan Teknoloji, Ekonomi Ve Sosyoloji Kavramları Hakkında Bir Söyleşi Gerçekleştirdi...

20 Eylül 2018 Perşembe

Suriye Sığınmacılar Hakkında Yanlış Bilinenler

Devletten maaş almıyorlar, Halkımızın beğenmediği işleri yapıyorlar, Türkiye’de yaşayan Suriyelilere ilişkin her gün sosyal medyada yeni bir iddia gündeme getiriliyor. Çalışmadan devletten maaş aldıkları ve işsizlik oranını artırdıkları doğru mu ?

10 Eylül 2018 Pazartesi

Müsiad'dan Ümmet Alimler Birliği ile Ekonomiye Destek Toplantısı

MÜSİAD Genel Başkanı Yardımcısı İsrafil Kuralay, Türkiye'nin ekonomik yapısının artık geçmişteki gibi kırılgan ya da bir işaretle yıkılacak bir yapıda olmadığını, "Bankacılık sistemimizle, sağlam temellerde seyreden serbest piyasa ekonomimzle ..

17 Ağustos 2018 Cuma