Haberler

273. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ehl-i Kitaptan ilimde derinlik sahibi olanlar ile sana ve senden önce indirilene iman eden mü’minlere, namazlarını kılanlara, zekâtlarını verenlere, Allah’a ve âhiret gününe iman edenlere gelince, Biz onlara pek büyük bir mükafat vereceğiz (Nisa 162)

15 Haziran 2020 Pazartesi

271. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ehl-i kitap senden, kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyorlar. Onlar bundan daha büyüğünü Mûsâ’dan istemişler, "Bize Allah’ı apaçık göster" demişlerdi de bu haksız davranışları yüzünden onları hemen yıldırım çarpmıştı... (Nisa 153)

1 Haziran 2020 Pazartesi

İstanbul’un Fethinin 567. Yılı…

Geçmişine sırtını dönen, mazisinden ders almayan bir millet yok olmaya mahkumdur.

29 Mayıs 2020 Cuma

Sevinç ve Huzur Kaynağı Ramazan Bayramına Kavuştuk.

Ramazan Bayramı kendini tutmanın, sabrın, şükrün, ibadetlerin ödülüdür.

24 Mayıs 2020 Pazar

Kadir Gecesi, (İçinde Kadir Gecesi Olamayan) Bin Aydan Daha Hayırlı Gece

Bu yıl her ne kadar Kadir gecesinde madden bir araya gelemiyor olsak da manen Allah’ın kalplerimizi yakınlaştırdığı düşüncesiyle dualarda buluşmayı diliyor ve bu gecenin geri kalan hayatımızda kalıcı iz bırakmasını temenni ediyorum.

19 Mayıs 2020 Salı

Sabrın, Şükrün ve Rahmetin Adı: Ramazan

"Ramazan ayı, içinde insanlara doğru yolu gösteren, doğru ile yanlışı birbirinden ayırıp açıklayan bir rehber olmak üzere Kur'an'ın indirildiği aydır. Sizden kim o aya erişirse oruç tutsun…" (Bakara, 2/185)

24 Nisan 2020 Cuma

265. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

O size kitapta şunu indirmiştir: Allah’ın âyetlerinin inkâr edildiğini yahut onların alaya alındığını işittiğiniz zaman, onlar başka bir söze geçmedikçe kendileriyle beraber oturmayın; aksi takdirde şüphesiz siz de onlar gibi olursunuz...(Nisa 140)

20 Nisan 2020 Pazartesi

263. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ey iman edenler! Kendinizin veya anne babanızın ve akrabanızın aleyhine de olsa adaletten asla ayrılmayan, Allah için şahitlik eden kimseler olun...(Nisa 135)

6 Nisan 2020 Pazartesi

261. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Göklerde ve yerde ne varsa Allah’ındır. Sizden önce kendilerine kitap verilenlere ve size kesinlikle "İtaatsizlikten sakının" diye emretmiştik. Eğer inkâra saparsanız biliniz ki, göklerde ve yerde ne varsa Allah’ındır... (Nisa 131)

24 Mart 2020 Salı

Oku- Dinle- Yaşa/ Mutlu Aile Huzurlu Yuva

UTESAV’ın Oku-Dinle-Yaşa programları kapsamında Mutlu Aile Huzurlu Yuva konulu konferans gerçekleştirildi.

13 Şubat 2020 Perşembe