Haberler

1442. Hicri Yılımız Mübarek Olsun

Hicri yılbaşı Peygamber Efendimizin, sadık dostu Ebubekir Sıddık ile beraber şirkten tevhide, zulümden esenliğe, Mekke’den Medine’ye hicreti ile başlatılır.

20 Ağustos 2020 Perşembe

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.

İbrahimî adanmışlıkla Rabbimizin emrini yerine getirmek ve arınmak için kestiğimiz kurbanların kabul olunması alemlerin Rabbi olan Allah’tan niyazımızdır.

31 Temmuz 2020 Cuma

Kanla Kazanılan Bağımsızlık: 15 Temmuz

“İradesini eline almış ve bağımsızlığın tadına varmış bir millet, vatansız kalmaya ve bağımsızlığının elinden alınmasına asla müsaade etmeyecektir.”

14 Temmuz 2020 Salı

İSTANBUL’un Fethinin Nişanesi Ayasofya Camii

Ayasofya’nın dirilişi, Mescid-i Aksa’nın özgürlüğe kavuşmasının habercisidir. Dünyanın dört bir yanındaki Müslümanların fetret devrinden çıkış iradesinin ayak sesidir.

11 Temmuz 2020 Cumartesi

İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇIKIŞ, MİLLETİMİZİN ORTAK BEKLENTİSİDİR

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Av. Hamza Akbulut, İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılması çağrısı yaptı.

6 Temmuz 2020 Pazartesi

273. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ehl-i Kitaptan ilimde derinlik sahibi olanlar ile sana ve senden önce indirilene iman eden mü’minlere, namazlarını kılanlara, zekâtlarını verenlere, Allah’a ve âhiret gününe iman edenlere gelince, Biz onlara pek büyük bir mükafat vereceğiz (Nisa 162)

15 Haziran 2020 Pazartesi

271. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ehl-i kitap senden, kendilerine gökten bir kitap indirmeni istiyorlar. Onlar bundan daha büyüğünü Mûsâ’dan istemişler, "Bize Allah’ı apaçık göster" demişlerdi de bu haksız davranışları yüzünden onları hemen yıldırım çarpmıştı... (Nisa 153)

1 Haziran 2020 Pazartesi

İstanbul’un Fethinin 567. Yılı…

Geçmişine sırtını dönen, mazisinden ders almayan bir millet yok olmaya mahkumdur.

29 Mayıs 2020 Cuma

Sevinç ve Huzur Kaynağı Ramazan Bayramına Kavuştuk.

Ramazan Bayramı kendini tutmanın, sabrın, şükrün, ibadetlerin ödülüdür.

24 Mayıs 2020 Pazar

Kadir Gecesi, (İçinde Kadir Gecesi Olamayan) Bin Aydan Daha Hayırlı Gece

Bu yıl her ne kadar Kadir gecesinde madden bir araya gelemiyor olsak da manen Allah’ın kalplerimizi yakınlaştırdığı düşüncesiyle dualarda buluşmayı diliyor ve bu gecenin geri kalan hayatımızda kalıcı iz bırakmasını temenni ediyorum.

19 Mayıs 2020 Salı