Faaliyetlerimiz

“Göçmenlerin ekonomiye katılması gerekiyor”

UTESAV’ın Fikir İklimi Toplantısında, göçmenlerin ekonomiye katılması ve farklı yetenekleri olan göçmenlere karşı farklı stratejilerin geliştirilmesi gerektiği konuşuldu

25 Nisan 2017 Salı

Artık Batı’nın müşterisi değil, rakibiyiz

UTESAV’ın Fikir İklimi Toplantısında millî savunma sanayiimizi uçuşa geçirecek çözümler konuşuldu

23 Ocak 2017 Pazartesi

Erdemli İnsan, Erdemli İşadamı

UTESAV ve Bursa MÜSİAD ta-rafından düzenlenen “Erdemli İnsan, Erdemli İşadamı” konulu Erdemli Hayat Sohbetlerinde UTE-SAV Mütevelli Heyeti Başkanı İsrafi Kuralay konuşmacı oldu.

1 Haziran 2015 Pazartesi

Van Gölü Havzasında Selçuklu İzleri

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafından düzenlenen “Van Gölü Havzasında Selçuklu İzleri” konulu “Tarihi Anlamak” sohbetinde Abdülhamit Avşar konuşmacı oldu.

18 Mart 2015 Çarşamba

Dünya’da ve Türkiye’de Yeni Medya

UTESAV tarafından MÜSİAD Genel Merkezi’nde 23. Haliç buluşması düzenlendi. “Dünya’da ve Türkiye’ Yeni Medya” konulu buluşmada İsrafil Kuralay ve Mehmet Develioğlu görüşlerini aktardılar.

26 Şubat 2015 Perşembe

“NASIL BİR EĞİTİM, NASIL BİR OKUL?”

UTESAV tarafından MÜSİAD Genel Merkezi’nde “İdeal Eğitim Modeli” gündemli beyin fırtınası toplantısında konuşan Hasan Köse“ Çok bina yaparak son on yılda eğitimde iyi işler yaptık dedik fakat Ashab-ı Suffa Kerpiç evlerde eğitim ve öğretim yaptı” dedi

10 Ocak 2015 Cumartesi

Medya: İmkân mı İmtihan Mı?

Uluslararası Teknolojik Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) tarafından düzenlenen Beyin Fırtınası toplantılarının sonuncusunda Medya ve Değerler meselesi konuşuldu.

27 Aralık 2014 Cumartesi

17 Aralık’ta Bir “Üst Akıl” Vardı

UTESAV tarafından MÜSİAD Genel Merkezi’nde 22. Haliç buluşması düzenlendi. “Türkiye’de Hukuk Düzeni ve 17 Aralık Darbe Girişimi” başlıklı buluşmada Avukat Reşat Petek ve Gazeteci-Yazar Avni Özgürel konuyla ilgili tebliğlerini sundu.

17 Aralık 2014 Çarşamba