Faaliyetlerimiz

201. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

‘’Hiçbir peygamberin emanete hıyanet etmesi düşünülemez. Kim hıyanet ederse, kıyamet günü, hıyanet ettiği şeyle birlikte gelir. Sonra da hiçbir haksızlığa uğratılmaksızın herkese kazandığının karşılığı tastamam ödenir. (Âli İmrân Sûresi 161)

17 Eylül 2018 Pazartesi

200. KURAN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

“Allah size yardım ederse, size üstün gelecek kimse olmaz. Eğer Allah sizi yardımsız bırakacak olursa, Ondan başka size yardım edecek kim var? Onun için, mü’minler yalnız Allah’a tevekkül etsinler.”

11 Eylül 2018 Salı

İş Dünyasında İnsan Hakları Konusu UTESAV’da Ele Alındı

UTESAV tarafından, “İş Dünyasında İnsan Hakları” konulu Fikir İklimi Toplantısı düzenlendi.

11 Nisan 2018 Çarşamba

190. Kuran Buluşmaları Dersimizin Özeti

Gevşemeyin ve üzülmeyin; eğer inanmış kimselerseniz, üstün olan sizsiniz.

19 Mart 2018 Pazartesi

İsrail’i Kim Durduracak?

UTESAV ile Hayat Yayın Grubu tarafından, 30. Haliç Buluşmaları kapsamında Araştırmacı-Yazar Mehmet Ali Bulut’un katılımlarıyla, MÜSİAD Genel Merkez’de “ İsrail’i Kim Durduracak?” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

8 Mart 2018 Perşembe

Faizin Reçetesi Katılım Ekonomisi

UTESAV tarafından, “29.Haliç Buluşmaları” kapsamında, Albaraka Türk Genel Müdür Yardımcısı Temel Hazıroğlu’nun katılımlarıyla, MÜSİAD Genel Merkez’de “İktisatta Yeni Boyut: Katılım Ekonomisi” konulu söyleşi gerçekleştirildi.

16 Şubat 2018 Cuma

189. Kuran Buluşmaları Dersimizin Özeti

Geçtiğimiz haftanın Kur’an Buluşmasında gündemimiz, Âl-i İmrân sûresinin “Bu, bütün insanlar için bir beyan, takvâ sahipleri için bir hidayet rehberi ve bir öğüttür” meâlindeki 138’inci âyeti idi.

12 Şubat 2018 Pazartesi

Kudüs Mücadelemiz Devam Etmeli

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) ile Mihrabad Yayınları tarafından 28. Haliç Buluşmaları kapsamında, “Yüzyıllık Hasret Kudüs” konulu konferans düzenlendi.

28 Aralık 2017 Perşembe

27. Haliç Buluşmaları, İslam Dünyası İkiye Bölünmek İsteniyor

Kurşun, " Bu gelişmelerle İslam dünyası ikiye bölünmek isteniyor. Bölgede uluslararası sistem yeni aktörler istiyor. Bu aktörlerin de eski alışılmış yapıları dönüştürmesi bekleniyor. Şu an, Suudi Arabistan ve onun desteklediği ülkeler, İsrail ve ABD

1 Kasım 2017 Çarşamba

Sahur Programımı

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV) ile Karadeniz Vakfı tarafından Kuran Buluşmalar kapsamında Sahur programımızı düzenlendik

10 Haziran 2017 Cumartesi