Faaliyetlerimiz

288. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

"Biz hıristiyanız" diyenlerden de sağlam ahidlerini almıştık, ama onlar da kendilerine bildirilenlerden (İncil) önemli bir kısmını unuttular. Bu sebeple aralarına kıyamet gününe kadar sürüp gidecek olan kini ve düşmanlığı soktuk... (Maide:14)

16 Kasım 2020 Pazartesi

287. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ahidlerini bozdukları için onları lânetledik ve kalplerini katılaştırdık. Onlar kelimelerin yerlerini değiştiriyorlar. Kendilerine bildirilenlerden (Tevrat) önemli bir kısmını da unuttular... (Maide:13)

9 Kasım 2020 Pazartesi

286. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ey iman edenler! Allah’ın üzerinizdeki nimetini hatırlayın; hani bir kavim size el uzatmaya yeltenmişti de Allah onların ellerini sizden çekmişti. Allah’tan korkun! Müminler yalnız Allah’a dayansınlar. (Maide-11)

3 Kasım 2020 Salı

285. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Allah, iman edip dünya ve âhiret için yararlı işler yapanlara söz vermiştir; onlar için bağışlama ve büyük bir mükâfat vardır. (Maide Suresi:9)

26 Ekim 2020 Pazartesi

284. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Bugün size iyi ve temiz nimetler helâl kılınmıştır. Kendilerine kitap verilenlerin yiyeceği size helâldir; sizin yiyeceğiniz de onlara helâldir... (Maide;5)

19 Ekim 2020 Pazartesi

283. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

...Bugün sizin için dininizi kemale erdirdim, size nimetimi tamamladım, sizin için din olarak İslâmiyet’i beğendim... (Maide 3)

12 Ekim 2020 Pazartesi

282. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Mescid-i Harâm’a girmenizi engellediler diye bir topluma karşı duyduğunuz kin, sakın aşırı gitmenize sebep olmasın. İyilik ve takvâ hususunda yardımlaşın, günah ve haksızlık yolunda yardımlaşmayın. Allah’tan korkun, çünkü Allah’ın cezası çetindir.

5 Ekim 2020 Pazartesi

281. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ey iman edenler! Sözleşmeleri yerine getirin. İhramda bulunduğunuz sırada avlanmayı helâl saymamanız şartıyla, size bildirilecek olanlar dışındaki "en‘âm" denen hayvanlar sizin için helâl kılınmıştır. Şüphesiz Allah dilediği gibi hükmeder. (Maide 1)

28 Eylül 2020 Pazartesi

280. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Rabbimiz Allah’tır deyip sonra da dosdoğru istikamet üzere olanlar için ne bir korku vardır, ne de üzülecekler.

21 Eylül 2020 Pazartesi

279. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Allah’a iman edip O’na sımsıkı sarılanlara gelince, Allah onları, kendinden bir rahmet ve lutuf içine daldıracak ve onları kendine ulaştıran dosdoğru bir yola iletecektir. (Nisa 175)

14 Eylül 2020 Pazartesi