Haberler

“RAMAZAN VE İNFAK” BAŞLIKLI PROGRAM PROF. DR. ALİ ERBAŞ’IN KATILIMLARIYLA DÜZENLENDİ

"Ramazan ve İnfak" başlıklı program, Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın katılımıyla MÜSİAD Genel Merkezinde gerçekleştirildi. Ramazan ve infak konularının ele alındığı programda ayrıca, afet bölgesine yönelik çalışmalar değerlendirildi.

17 Mart 2023 Cuma

MEDENİYETİMİZE VURULMAYA ÇALIŞILAN BİR DARBE: 28 ŞUBAT

28 Şubat, milletimizin son 60 yıldır yaşadığı darbelerin en ağırı ve topluma en çok zarar verenidir. "Post modern darbe" gibi tanımlanmış, yönetimi ele geçirmenin yanı sıra topluma nizam vermenin de adıdır.

28 Şubat 2023 Salı

HASRETLE BEKLEDİĞİMİZ ÜÇ AYLAR

İslam Dünyası’nın hasretle yolunu gözlediği, rahmet ve mağfiret ikliminin yaşandığı, haram aylar diye nitelenen, Recep ayı ile başlayan Şaban ayı ile devam eden ve Ramazan-ı Şerif ile son bulan bu ana, üç aylara bir kez daha kavuştuk.

23 Ocak 2023 Pazartesi

Nesilden Nesile İlim ve İrfan Işığını Taşıyan Tüm Öğretmenlerimize Saygıyla

Hayatımızdaki yeri tartışılmaz olan, yarının güçlü Türkiye’si için çocuklarımızı yetiştiren, nesilden nesile ilim ve irfan ışığını taşıyan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlarız.

24 Kasım 2022 Perşembe

HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!

"Hasret bitti, kavuşmaya az kaldı. 10 Eylül 2022 Cumartesi günü Kur’an Buluşmaları derslerine yüz yüze kaldığımız yerden tekrar devam edeceğimizi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum."

5 Eylül 2022 Pazartesi

VEDA TEPESİNDEN DOĞAN BİR AY: HİCRET

Hicret, ‘Halilullah ve Rasulullah ile arkadaş olabilmek’ demektir. Hicret, müslümanlar için yeni bir başlangıç demektir.

30 Temmuz 2022 Cumartesi

Gül Yetiştiren Adam: Rasim ÖZDENÖREN

Medeniyetimizin inşasında ayrı bir yeri olan, Türk öykücülüğünün ve deneme yazarlığının gelmiş geçmiş en usta kalemlerinden biri Rasim Özdenören, aramızdan ayrıldı.

26 Temmuz 2022 Salı

İstanbul Fetih Nişanesi Ayasofya-i Kebir Camii

Ecdadımızın en güzel yadigarlarından olan Ayasofya'nın müzeden camiye çevrilmesi tam bağımsız ve büyük Türkiye yolunda atılan en büyük adımlardan bir tanesidir. Bu adım zihinlerimizdeki prangaların, zincirlerin kırılmasında büyük vesile olmuştur.

25 Temmuz 2022 Pazartesi

BU VATAN GEÇİLMEZ!

Caddeler haykırdı, bayraklar dalgalandı. Tanklar değil, canlar konuştu. Siper oldu bedenler kahpe kurşunlara..

15 Temmuz 2022 Cuma