Faaliyetlerimiz

356. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, fani dünyanın değerleri ve baki aleminin değerleri arasındaki farklılıkları bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

355. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, inkarcılara yönelik bir ispat çağırısını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

354. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, musibetlerin İlahi birer uyarı olma özelliği ve inkarcıların bundan ibret almayışlarını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

353. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerini yalanlayan ve bu suretle Allah'ı ve elçilerini yalancılıkla suçlayan kimselerin inkarlarında hiçbir hakikat bulunmadığını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

352. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Kur'an'ın bize gösterdiği şekilde canlılar alemine bakmayı ve "ümmet" kavramını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

351. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, inanmakta ısrar eden ve Hz. Peygamber(s.a.v)'den mucize isteyen inkarcıların isteklerine karşı Allah'ın niçin cevap vermediğini bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

350. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerini inkar eden ve O'nun elçisini yalanlayanlara karşı Resulullah'a ve O'nun şahsında mü'minlere moral veren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

349. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, dünya hayatının oyundan ve eğlenceden ibaret olduğunu, ahiret yurdunun ise takva sahipleri için daha hayırlı olduğunu bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

348. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerine büyüklük taslayarak inkar ve isyan yolunu seçenlerin ahiretteki hallerini bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

347. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Ramazan-ı Şerif'in ilk günü olması sebebiyle buluşmamızda Kuran-ı Kerim ile münasebetlerimize ayırdık.

5 Temmuz 2022 Salı