Her Şey Hakkında

UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay, Kanal A Televizyonu’nda yayınlanan “Her Şey Hakkında” programına konuk oldu.

Her Şey Hakkında

 

UTESAV Başkanı İsrafil Kuralay, Kanal A Televizyonu'nda yayınlanan "Her Şey Hakkında" programına konuk oldu. Cihat Zafer Demirel tarafından hazırlanıp sunulan programda İsrafil Kuralay, "Küresel kriz, aynı zamanda değerler krizi" diyerek yaşamakta olduğumuz küresel bunalımın arka planına dikkat çekti

 

Hayata ve olaylara medeniyet perspektifinden bakan ve değerler odaklı düşünce platformu olan UTESAV, üretilen fikir ve projeleri kamuoyuyla da paylaşıyor.  Bu kapsamdan olmak üzere UTESAV Başkanı İsrafil Kurulay,  Kanal A Televizyonu'nda yayınlanan "Her Şey Hakkında" programına konuk oldu. Cihat Zafer Demirel tarafından hazırlanıp sunulan programda İsrafil Kuralay, "Küresel kriz, aynı zamanda değerler krizi" diyerek yaşamakta olduğumuz küresel bunalımın arka planına dikkat çekti. UTESAV tarafından geliştirilen Erdemli İşadamı Enstitüsü'nün (ERİŞEN) her geçen gün daha da anlamlı hale geldiğini vurgulayan İsrafil Kuralay, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed'in (sav) "Bizi aldatan bizden değildir" hadis-i şerifini hatırlattı.

Kültür ekonomisi hakkında da açıklamalarda bulunan İsrafil Kuralay, "Kültür ekonomisi Türkiye'de 35 milyar dolarlık bir büyüklüğe sahip. Kültür ekonomisi başlı başına bir ekonomi olmak yanında bütün sektörleri olumlu etkileyen alan" değerlendirmesini yaptı.

Değerlerden ekonomiye, kültürden kişisel kariyerine kadar ‘Her Şey Hakkında' yöneltilen soruları büyük bin içtenlikle cevaplayan İsrafil Kuralay, "Ticareti düzeltebilirsek hayatı düzeltmiş oluruz" mottosunu hatırlattı.