Aile Toplumun Ana Direğidir

Kadim medeniyet yürüyüşümüzde geleceğimizi kendilerine emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, bu zararlı içerikler karşısında fazsıyla savunmasız bir durumdadır.

Aile Toplumun Ana Direğidir

 

Kamuoyuna,

 

Toplum yapımızın temelini oluşturan “aile kurumunu” korumaya yönelik Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın imzasıyla yayımlanan, milli ve manevi değerlerimizi yıpratmaya yönelik yayınların düzenleme altına alınacağını ilan eden Cumhurbaşkanlığı genelgesini memnuniyetle karşıladık.

Son dönemde özellikle dijital platformlarda üretilen, temel değerlerimizi, aile kurumumuzu ve toplum yapımızı temelden sarsmaya yönelik içeriklerin olumsuz etkilerine karşı gösterilmesi gereken hassasiyetin yasal zeminde ifadesi olan bu genelge, odaklandığı hedeflerle bizler için büyük bir umut kaynağı olmuştur.

Toplumumuzda meydana getirdiği sosyo-psikolojik sarsıntılarla büyük bir tehdit kaynağı olan bu zararlı içeriklerin önlenmesine yönelik ortaya konan bu iradeyi çok değerli buluyor; buna yönelik desteğimizi yüksek sesle ifade etmeyi milli bir görev kabul ediyoruz.

TV, internet ve her türlü dijital platform üzerinden yayınlanan, milli ve manevi değerlerimizle taban tabana zıt içeriklerin ürettiği ruhsal, psikolojik ve zihinsel yıkım, tüm insanımız için büyük bir tehdit ve tehlike kaynağıdır. Kadim medeniyet yürüyüşümüzde geleceğimizi kendilerine emanet edeceğimiz çocuklarımız ve gençlerimiz, bu zararlı içerikler karşısında fazsıyla savunmasız bir durumdadır.

Milli ve manevi değerlerimize uymayan yazılı, sözlü ve görsel basın ve yayım faaliyetlerinin sınırlandırılması, bu zararlı içerikler aracılığıyla aile kurumumuzu, çocuklarımızı ve gençlerimizi hedef alan tehdit ve tehlikelerin yayılmasının engellenmesi için hepimize büyük bir sorumluluk düşmektedir. Bu çerçevede sivil toplum kuruluşları başta olmak üzere tüm kamuoyu, bu yönde çalışma yapan kurum ve kuruluşlara gereken desteği vermeli, bu çalışmaların hem ortağı hem de titiz bir takipçisi olmalıdır.

Bu bilinç ve hassasiyet ile UTESAV olarak, aile kurumunu, çocuklarımızı, gençlerimizi ve tüm insanımızı korumayı hedefleyen bu iradenin yanında olduğumuzu ilan ediyor; tüm STK’ları, eğitim gönüllülerini ve tüm paydaşları bu yönde yapılacak çalışmalara ortak olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla kamuoyuna duyurulur.

 

Mehmet DEVELİOĞLU

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı