17 – 25 Aralık Darbe Girişimini Lanetliyoruz!

Ülkemize her açıdan çeşitli zararlar veren FET֒nün, devletimizi zor duruma düşürmek için gerçekleştirdiği 17 – 25 Aralık Yargısal Darbe Girişiminin üzerinden 7 yıl geçti.

17 – 25 Aralık Darbe Girişimini Lanetliyoruz!

Ülkemize her açıdan çeşitli zararlar veren FETÖ’nün, devletimizi zor duruma düşürmek için gerçekleştirdiği 17 – 25 Aralık Yargısal Darbe Girişiminin üzerinden 7 yıl geçti.

15 Temmuz darbe girişiminin ön denemesi olarak gördüğümüz 17 – 25 Aralık Darbesi, uluslararası destekli karanlık bir operasyon olarak darbeler tarihimize geçmiştir.

Yıllarca milletin dini duygularını sömürerek bir dini yapılanmaya yakışmayacak tüm oyun ve kumpasları düzenleyen hain terör örgütü, küresel güçlerin de desteğiyle birçok menfaat elde etmiş ve sonunda gerçek yüzlerini ortaya çıkarırcasına bu devletin en önemli organlarına saldırmıştır.

Çok şükür ki Rabbimizin yardımı ve devletimizin inayetiyle ülkemizi karanlığa boğmak isteyenlerin oyunları başlarına geçmiş, düzenlenen operasyonlarla FETÖ üyesi kişiler tek tek yargı önüne çıkarılmaya başlanmıştır.

Türkiye’nin ekonomik, teknolojik ve sosyal alanda ilerlemesini istemeyen düşmanlarıyla aynı reflekslere sahip olan hain terör örgütü, 2013 yılında gerçekleştirdiği Emniyet – Yargı Darbe Girişimi’nin ardından 2015 yılında 15 Temmuz darbe girişimiyle milletimizin iradesine ve güvenliğine kast ederek bu ülke için ne kadar tehlikeli bir yapı olduğunu bir kez daha göstermiştir.

Şunu çok iyi bilmeliyiz ki milletimizin iradesi, vatanımızın bütünlüğü ve egemenliğe olan düşkünlüğümüzün aksine olan her türlü adımın ve yaptırımların karşısında olmak bu devletin her ferdinin boynunun borcudur. Ülkemizin üzerindeki karanlık bulutları dağıtmanın yolu, tüm kuruluşlarımızla tek bir ağızdan milli irademize sonuna kadar sahip çıkacağımızı haykırmaktan ve canımız pahasına onu koruyacağımızı göstermekten geçmektedir.

Seçilmiş bir hükümete yapılan darbe, millet iradesine ve bağımsızlığına yapılmış gibidir. Bu duygu ve düşüncelerle hangi kılıfa bürünürse bürünsün bağımsızlığımızı ele geçirme yolunda faaliyete geçen her türlü darbe teşebbüsünün karşısında olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyoruz. Bu vatana prangalar değil bağımsızlık yakışır!

Mehmet DEVELİOĞLU

UTESAV Mütevelli Heyeti Başkanı