15 Temmuz İhanetinin Yıldönümünde…

15 Temmuz hain darbe girişimi özelinde tüm darbeleri ve darbe girişimlerini şiddetle lanetliyoruz.

15 Temmuz İhanetinin Yıldönümünde…

Ülkemiz tarihinin en ağır imtihanlarından birini yaşadığımız 15 Temmuz 2016 gecesi, Türkiye hunharca bir saldırıya maruz kalmış; Allah’ın taktiri, devlet büyüklerinin dirayeti, kahraman milletimizin ve silahlı güçlerimizin üstün gayretleriyle bu büyük tehlike bertaraf edilmiştir. 

Bizler biliyoruz ki Türkiye, Müslüman coğrafyaların umutlarının kendisine bağlandığı bir vatan toprağıdır. Bu minvalde, yaşanan bu hain darbe girişimi sadece ülkemizi değil, tüm İslam coğrafyasının barışa, adalete ve umuda olan inancını hedef almıştır. Vatanımızın bütünlüğüne, istikbalimize ve istiklalimize karşı yapılan bu darbe girişiminin hezimetle sonuçlanmasından ötürü Rabbimize ham-ü senalar olsun!

15 Temmuz gecesi Türkiye’yi karanlığa boğmaya, gençlerimizi ve geleceğimizi esarete sürüklemeye ve ülkemizi yüz yıl geri döndürmeye çalışanlar, bunu din kisvesi altında, insanımızın milli ve manevi değerlerini sömürerek yapmışlardır. FETÖ yapılanması, yıllardır ümmete hizmet örtüsü altında yeryüzünü fesada vermeyi amaçlamıştır. Böylesi bozguncuların hali Kur’an-ı Kerim’de şöyle anlatılmaktadır: “Onlara, ‘Yeryüzünde fesat çıkarmayın’ denildiğinde, ‘Biz ancak ıslah edicileriz!’ derler. Şunu bilin ki, onlar bozguncuların ta kendileridir, lâkin anlamazlar. ( Bakara, 11/12)”

Arkasına birçok gücün desteğini alarak tarihimizde görülmemiş bir katliama sebep olan malum yapılanma karşısında bizleri muzaffer kılan ilahi kudrettir. Hiç şüphesiz yıllardır her ayrıntısı düşünülerek yapılan bu alçak saldırı sanki Rabbimizin hakikatlerini yeniden tecrübe etmemizi sağlamıştır; “Ey iman edenler! Allah’ın size olan nimetini hatırlayın. Hani bir topluluk size el uzatmaya kalkışmıştı da, Allah (buna engel olmuş) onların ellerini sizden çekmişti. Allah’a karşı gelmekten sakının. Müminler yalnız Allah’a tevekkül etsinler. (Maide, 5/11.)” Bu darbenin yıldönümünün, bizi karanlıklardan aydınlığa çıkaran Rabbimize bir lütuf vesilesi olmasını niyaz ederiz.

Bu millet dün Çanakkale’de nasıl bir feraset ve imanla mücadele vermişse bugün onların torunları 15 Temmuz gecesi aynı samimiyetle çarpışmış, onurumuzu ve geleceğimizi kurtarmak adına, bağımsızlığımıza el uzatanlara karşı dimdik durmuşlardır. Tam 251 vatandaşımız o karanlık gecede vatanları uğruna göğüslerini tanklara, kurşunlara siper etmişler ve şehit olmuşlardır. Bismillah diyerek, abdest alarak ve Allah- u Ekber nidalarıyla sokaklara çıkan bu vatan evlatları, âna şahitlik ederek dünya tarihinde hiç unutulmayacak bir zafere imza atmışlardır. Şu ayet şehitlerimizle ilgili içimize su serpecek niteliktedir: “Allah yolunda öldürülenler için "ölüler" demeyin. Hayır, onlar diridirler, fakat siz bilemezsiniz.” (Al-i İmran, 154.)

Bizlerin bugün yapması gereken, şehitlerimizin aziz hatırasına sahip çıkmak ve onların bize emanet olarak bıraktığı vatanımızı tüm İslam coğrafyası adına canımız pahasına da olsa korumaktır. Başımıza gelen çeşitli musibetlere sabredip, onlardan ders çıkarıp ortak bilincimizi, kültürümüzü ve değerlerimizi canlı tutmaya çalışmaktır.

UTESAV olarak 15 Temmuz hain darbe girişimi özelinde tüm darbeleri ve darbe girişimlerini şiddetle lanetliyoruz. Rabbimiz Müslümanların umut bağladığı vatanımıza bir daha 15 Temmuzları göstermesin. Âmin.