15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN DİRİLİŞ ZAFERİDİR

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV), 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünü açıklama yaptı

 15 TEMMUZ MİLLETİMİZİN DİRİLİŞ ZAFERİDİR

Uluslararası Teknolojik, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı (UTESAV), 15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıldönümünü yaşadığımız şu günlerde darbe girişiminin ekonomik, sosyolojik ve psikolojik manada toplumumuza bir travma yaşatma düşüncesi ile planlandığını fakat milletimizin var olan feraseti ve korkusuz cesareti ile tüm planları bozduğunu belirtti.

 

Açıklamada şunlar kaydedildi;

"15 Temmuz hain darbe girişimi sadece bir darbe girişimi olarak düşünülemez, 15 Temmuz ülkemizin yakın geçmişte edindiği kazanımların bir çırpıda süpürülmeye çalışıldığı, uluslararası arenada tepetaklak yere çakılmamızın hedeflendiği ve toplumumuz içinde var olan kardeşlik, birlik, beraberlik ruhunun geri döndürülemez şekilde tahrip edilmek için çabalandığı kirli bir girişimdir.

Darbeler tarihin kara lekeleridir

Darbe girişimleri insanlık tarihinin kara lekeleridir. Dünyanın hiçbir yerinde darbe girişimlerinin toplumsal huzur getirdiği görülmemiştir. Yakın tarihimize baktığımızda darbelerin ülkemize neler kaybettirdiğini çok iyi biliyoruz. Vesayetçi zihniyetler iktidarın sahibi olamazlar, iktidarın asıl sahibi sadece ve sadece millettir.

15 Temmuz Hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Geçen zaman zarfında millet olarak önemli ve zor günlerle sınandık. Tek millet, tek vatan, tek bayrak ve tek devlet düşüncesi ile hareket eden milletimiz demokrasi nöbetleri ile başlayan ardından dünyanın dört bir yanında yaşadığımız hain darbe girişiminin anlatılması ile devam eden bir süreç geçirdi. Milletimiz kendi öz iradesini ortaya koyduğunu ve bu milletin silahını milletimize doğrultacak kadar kalleş teröristlere karşı kazanmış olduğu zaferi tüm dünyaya net bir şekilde aktardı. 15 Temmuz milletimizin yeniden diriliş zaferidir. 15 Temmuz milletimizin vicdanının, onurunun ve özgürlüğünün simgesi haline dönüşmüştür. Tüm dünya görmüştür ki milletimiz hür iradesi ile seçtiği yöneticilerine canlarını, mallarını ortaya koyarak sahip çıkmış ve vesayetçi zihniyeti reddettiğini haykırmıştır.  

 

 "15 Temmuz Zaferi Dünyaya Örnek Olmalı"

Dünya bilmelidir ki, 15 Temmuz; yaşlı, genç, çocuk demeden bir milletin kazandığı demokrasi zaferidir. Bu zafer dünyaya örnek olmalıdır. Şehitlerimizi; gözünü kırpmadan kendini tankların önüne atan, kurşuna göğüs geren ve onur mücadelesi veren bu yiğit milletin evlatlarını asla unutmayacağız, unutturmayacağız.

15 Temmuz gecesi milletimiz birlik ve beraberliği ile demokrasiyi hür iradesi ile koruyacağını şehit olarak, gazi kalarak göstermiş ve taçlandırmıştır.

Hain darbe girişimine kalkışan darbecileri ve FETÖ teröristlerini koruyan siyasi ve toplumsal yapılar anlamalıdır ki,  bu millet 15 Temmuz'da meşru Cumhurbaşkanına ve hükümetine sahip çıkmıştır. Demokrasiyi, o gün sessizce evlerine kaçanlar değil, üniforma giyen asker kılıklı teröristlerin, tankların ve uçakların karşısında dimdik duranlar ayakta tutmuştur.

Türkiye mazlumların kalesi ve ümmetin tek umududur. Biz, her ne şartla olursa olsun, milli irademize sahip çıkacağız. 15 Temmuz hain darbe girişiminde canlarını feda eden şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, aziz milletimize ve gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Yarınlar çok daha güzel olacak ve bu millet bir daha böyle acılar yaşamayacak."