Arşiv

325. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

De ki: “Kötünün çokluğu sana ilginç gelse de iyi ile kötü bir değildir. O halde ey akıl sahipleri, Allah’a âsi olmaktan sakının ki kurtuluşa eresiniz!” (Maide 100)

1 Kasım 2021 Pazartesi

324. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Allah Kâbe’yi, Beytülharâm’ı, haram ayı, boyunları bağsız ve bağlı kurbanlıkları insanların maddî ve manevi hayatları için destek kıldı. Bu, Allah’ın göklerde ve yerdeki her şeyden haberdar olduğunu ve Allah’ın her şeyi bildiğini anlamanız içindir.

25 Ekim 2021 Pazartesi

323. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ey iman edenler!Allah,görmedikleri halde kendisinden korkanları ortaya çıkarmak için ellerinizin ve mızraklarınızın yetişebileceği bir miktar av ile muhakkak ki sizleri sınayacaktır.Bundan sonra kim sınırı aşarsa onun için elem verici bir azap vardır

18 Ekim 2021 Pazartesi

Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun

Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizin (sav) dünyaya teşriflerinin sene-i devriyesi hürmetine Onu doğru anlayan kullarından olmayı nasip eyle Ya Rabb!

17 Ekim 2021 Pazar

322. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Allah’a itaat edin, peygambere de itaat edin ve tedbirli olun. Eğer yüz çevirirseniz bilin ki elçimizin görevi açık biçimde tebliğ etmekten ibarettir. (Maide: 92)

11 Ekim 2021 Pazartesi

321. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ey iman edenler! İçki, kumar, dikili taşlar, fal okları şeytan işi iğrenç şeylerden ibarettir. Bunlardan kaçının ki kurtuluşa eresiniz. (Maide: 91)

4 Ekim 2021 Pazartesi

320. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Allah Teâlâ özü sözü doğru olan, doğruluktan şaşmayan, yalanın her türlüsünden uzak duran mü’min kullarına, gerektiğinde onu tasdik etmek üzere, kendi adını kullanmaya ve Onu kefil göstermeye izin vermiştir.

27 Eylül 2021 Pazartesi

319. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Ey iman edenler! Allah’ın size helâl kıldığı iyi ve temiz nimetleri kendinize haram etmeyin. Haddi aşmayın; çünkü Allah haddi aşanları sevmez.(Maide:87)

20 Eylül 2021 Pazartesi

Erdem Kavramın Meslek Yaşamında Vücut Bulmuş Hali: Ahilik

Medeniyetimizde en güzel örnekleri bulunan iş ve ticaret ahlakını bir müesseseye dönüştüren Ahi Teşkilatını tüm esnaf ve sanatkarlarımızın benimsemesi idealimizdir. İş hayatında erdem kavramını benimseyenlerin 13-19 Eylül Ahilik Haftasını kutlarız.

14 Eylül 2021 Salı

318. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Peygamber’e indirileni dinledikleri zaman hakikate dair bilgileri bulunduğundan dolayı gözlerinden yaşlar boşandığını görürsün. Derler ki: “Rabbimiz! İman ettik, bizi hakka şahitlik edenlerle beraber yaz.(Maide:83)

13 Eylül 2021 Pazartesi