Arşiv

VEDA TEPESİNDEN DOĞAN BİR AY: HİCRET

Hicret, ‘Halilullah ve Rasulullah ile arkadaş olabilmek’ demektir. Hicret, müslümanlar için yeni bir başlangıç demektir.

30 Temmuz 2022 Cumartesi

Gül Yetiştiren Adam: Rasim ÖZDENÖREN

Medeniyetimizin inşasında ayrı bir yeri olan, Türk öykücülüğünün ve deneme yazarlığının gelmiş geçmiş en usta kalemlerinden biri Rasim Özdenören, aramızdan ayrıldı.

26 Temmuz 2022 Salı

İstanbul Fetih Nişanesi Ayasofya-i Kebir Camii

Ecdadımızın en güzel yadigarlarından olan Ayasofya'nın müzeden camiye çevrilmesi tam bağımsız ve büyük Türkiye yolunda atılan en büyük adımlardan bir tanesidir. Bu adım zihinlerimizdeki prangaların, zincirlerin kırılmasında büyük vesile olmuştur.

25 Temmuz 2022 Pazartesi

BU VATAN GEÇİLMEZ!

Caddeler haykırdı, bayraklar dalgalandı. Tanklar değil, canlar konuştu. Siper oldu bedenler kahpe kurşunlara..

15 Temmuz 2022 Cuma

Kurban Bayramınız Mübarek Olsun

Birlik ve beraberliğimizin pekişmesi, sıkıntıların son bulması duasıyla milletimizin ve tüm İslam aleminin sağlıklı, huzurlu ve mutlu nice bayramlara erişmesini yüce Allah’tan niyaz ediyorum.

8 Temmuz 2022 Cuma

356. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, fani dünyanın değerleri ve baki aleminin değerleri arasındaki farklılıkları bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

355. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, inkarcılara yönelik bir ispat çağırısını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

354. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, musibetlerin İlahi birer uyarı olma özelliği ve inkarcıların bundan ibret almayışlarını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

353. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerini yalanlayan ve bu suretle Allah'ı ve elçilerini yalancılıkla suçlayan kimselerin inkarlarında hiçbir hakikat bulunmadığını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı