Arşiv

364. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Allah'ın gökten ve yerden türlü felaket göndermeye, kötülükte ısrar edenlerin müstehak oldukları felaketlerin vuku bulmasının kaçınılmaz olduğunu anlatan ayetleri birlikte okuduk.

15 Ekim 2022 Cumartesi

363. KUR'AN BULUŞMALARI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Kur’ân ile irtibat ve duanın önemini anlatan ayetleri birlikte okuduk.

10 Ekim 2022 Pazartesi

MEVLİD KANDİLİMİZ MÜBAREK OLSUN

Rebîü’l-evvel ayının on ikinci gecesi.. Alemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın(s.a.v) dünyamızı şereflendirmesinin bugün yıldönümü.

7 Ekim 2022 Cuma

362. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, hayatın en esrarengiz gerçeklerinden biri olan uyku mucizesi ve onun büyük kardeşi olan ölümü anlatan ayetleri birlikte okuduk.

3 Ekim 2022 Pazartesi

361. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, gayb bilgisinin Allah’a mahsus olduğunu, varlık âleminde olup biten küçük-büyük, gizli-açık her şeyin bütün incelikleriyle Allah’ın ilmi ve iradesi altında cereyan ettiğini anlatan ayetleri birlikte okuduk.

26 Eylül 2022 Pazartesi

360. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Hz. Peygamberin Allah’a dayanarak peygamber olduğunu, davetini ilan ettiğini, azabın indirilmesini ve azaba karar verenin ise Allah’ın olduğunu anlatan ayetlerini birlikte okuduk.

19 Eylül 2022 Pazartesi

359. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Hz. Peygamberin şahsında bütün müslümanlara imanlarından taviz vermemelerini anlatan ayetlerini birlikte okuduk.

12 Eylül 2022 Pazartesi

HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!

"Hasret bitti, kavuşmaya az kaldı. 10 Eylül 2022 Cumartesi günü Kur’an Buluşmaları derslerine yüz yüze kaldığımız yerden tekrar devam edeceğimizi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum."

5 Eylül 2022 Pazartesi

358. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Allah’ın mü’min kullarına verdiği değeri gösteren âyetleri birlikte okuduk.

28 Ağustos 2022 Pazar

357. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, İslâm dininde insanın, mevki, zenginlik ve soyuna göre değil iman zenginliğine, takva sahipliğine göre Allah katında değer taşıdığını ortaya koyduğunu bildiren ayetleri birlikte okuduk.

1 Ağustos 2022 Pazartesi