Arşiv

353. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerini yalanlayan ve bu suretle Allah'ı ve elçilerini yalancılıkla suçlayan kimselerin inkarlarında hiçbir hakikat bulunmadığını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

352. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Kur'an'ın bize gösterdiği şekilde canlılar alemine bakmayı ve "ümmet" kavramını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

351. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, inanmakta ısrar eden ve Hz. Peygamber(s.a.v)'den mucize isteyen inkarcıların isteklerine karşı Allah'ın niçin cevap vermediğini bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

350. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerini inkar eden ve O'nun elçisini yalanlayanlara karşı Resulullah'a ve O'nun şahsında mü'minlere moral veren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

349. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, dünya hayatının oyundan ve eğlenceden ibaret olduğunu, ahiret yurdunun ise takva sahipleri için daha hayırlı olduğunu bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

348. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'ın ayetlerine büyüklük taslayarak inkar ve isyan yolunu seçenlerin ahiretteki hallerini bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

347. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Ramazan-ı Şerif'in ilk günü olması sebebiyle buluşmamızda Kuran-ı Kerim ile münasebetlerimize ayırdık.

5 Temmuz 2022 Salı

346. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, her türlü delili, ayeti, mucizeyi gördüğü halde inanmayanların durumunu bildiren âyetlerini birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

345. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Allah'a ortak koşanların içine düştüğü pişmanlığı ve çaresizliği bildiren âyetlerini birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı

344. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, Efendimiz(s.a.v)'in Kur'an-ı Kerim'i tebliğe çıktığı vakit inkarcıların şiddetli düşmanlığıyla karşılaştığını bildiren ayetleri birlikte okuduk.

5 Temmuz 2022 Salı