Arşiv

361. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, gayb bilgisinin Allah’a mahsus olduğunu, varlık âleminde olup biten küçük-büyük, gizli-açık her şeyin bütün incelikleriyle Allah’ın ilmi ve iradesi altında cereyan ettiğini anlatan ayetleri birlikte okuduk.

26 Eylül 2022 Pazartesi

360. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Hz. Peygamberin Allah’a dayanarak peygamber olduğunu, davetini ilan ettiğini, azabın indirilmesini ve azaba karar verenin ise Allah’ın olduğunu anlatan ayetlerini birlikte okuduk.

19 Eylül 2022 Pazartesi

359. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Hz. Peygamberin şahsında bütün müslümanlara imanlarından taviz vermemelerini anlatan ayetlerini birlikte okuduk.

12 Eylül 2022 Pazartesi

HASRET BİTTİ! KAVUŞMAYA AZ KALDI!

"Hasret bitti, kavuşmaya az kaldı. 10 Eylül 2022 Cumartesi günü Kur’an Buluşmaları derslerine yüz yüze kaldığımız yerden tekrar devam edeceğimizi duyurmaktan memnuniyet duyuyorum."

5 Eylül 2022 Pazartesi

358. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur'an Buluşmasında, Allah’ın mü’min kullarına verdiği değeri gösteren âyetleri birlikte okuduk.

28 Ağustos 2022 Pazar

357. KUR'AN BULUŞMASI DERSİMİZİN ÖZETİ

Son Kur’an Buluşmasında, İslâm dininde insanın, mevki, zenginlik ve soyuna göre değil iman zenginliğine, takva sahipliğine göre Allah katında değer taşıdığını ortaya koyduğunu bildiren ayetleri birlikte okuduk.

1 Ağustos 2022 Pazartesi

VEDA TEPESİNDEN DOĞAN BİR AY: HİCRET

Hicret, ‘Halilullah ve Rasulullah ile arkadaş olabilmek’ demektir. Hicret, müslümanlar için yeni bir başlangıç demektir.

30 Temmuz 2022 Cumartesi

Gül Yetiştiren Adam: Rasim ÖZDENÖREN

Medeniyetimizin inşasında ayrı bir yeri olan, Türk öykücülüğünün ve deneme yazarlığının gelmiş geçmiş en usta kalemlerinden biri Rasim Özdenören, aramızdan ayrıldı.

26 Temmuz 2022 Salı

İstanbul Fetih Nişanesi Ayasofya-i Kebir Camii

Ecdadımızın en güzel yadigarlarından olan Ayasofya'nın müzeden camiye çevrilmesi tam bağımsız ve büyük Türkiye yolunda atılan en büyük adımlardan bir tanesidir. Bu adım zihinlerimizdeki prangaların, zincirlerin kırılmasında büyük vesile olmuştur.

25 Temmuz 2022 Pazartesi

BU VATAN GEÇİLMEZ!

Caddeler haykırdı, bayraklar dalgalandı. Tanklar değil, canlar konuştu. Siper oldu bedenler kahpe kurşunlara..

15 Temmuz 2022 Cuma